Kdo jsme

 

Dáváme novou šanci sociálně a zdravotně znevýhodněným.

 

Melivita

Melior + Vita = Pro lepší život

Jsme sociální podnik, který zaměstnává dlouhodobě nezaměstnané a zdravotně znevýhodněné. Vznikli jsme v roce 2016 jako dceřiná společnost Diecézní charity ostravsko-opavské s posláním pomáhat všem, kteří obtížně hledají pracovní uplatnění.

Začínali jsme projektem Chytrá svačina, který formou mobilního bufetu nabízí školákům ostravských základních škol zdravé svačinky. Nabídku jsme dále rozšířili o cateringové služby pro firemní i soukromé akce. Potkat nás můžete také na veřejných akcích, kde nabízíme zdravé dobroty v prodejním stánku.

Dáváme práci lidem se zdravotním omezením. V současnosti je to přes 50 % našich zaměstnanců

6 členný tým má díky konceptu sociálního podniku možnost získat potřebné pracovní zkušenosti, naučit se nové dovednosti a načerpat pracovní praxi.

 

Objednávkou u nás podporujete znevýhodněné a pomáháte jim spolu s námi začít znovu.

 

 

Poslání a hodnoty

Jako sociální podnik dáváme práci dlouhodobě nezaměstnaným lidem nebo lidem se zdravotním znevýhodněním a současně je podporujeme, aby si práci udrželi. Zohledňujeme jejich chybějící kompetence a stavíme na pevných základech, které nás posouvají dále.

Principy našeho sociálního podniku

Sociálně společenský

prospěch

Aktuálně zaměstnáváme více než 50 % znevýhodněných osob. Poskytujeme svým zaměstnancům dlouhodobou a opakovanou podporu s ohledem na jejich specifické problémy. Dáváme prostor našim zaměstnancům podílet se na směřování podniku.

 

Enviromentální prospěch

Při výrobě zohledňujeme environmentální aspekty výroby i spotřeby (úspora energie, apod.)

Místní prospěch

Přednostně využíváme místní zdroje, tj. zaměstnáváme místní obyvatele a nakupujeme od místních vybraných dodavatelů. 

Ekonomický prospěch

Zisk používáme přednostně pro rozvoj podniku a/nebo pro naplnění našich společensky prospěšných cílů. 

Jaké je naše občerstvení

Všechny naše produkty připravujeme z čerstvých ingrediencí, které odpovídají současnému trendu i zdravotnímu hledisku dnešní doby. Naše pracovnice si zaměstnání váží, a to se odráží v pečlivosti přípravy občerstvení. Catering i svačinky do škol připravují tak, aby potěšily oko i chuťové pohárky.

  • Čerstvé: Vždy připravované brzy ráno v den dodání z čerstvých surovin.
  • Zdravé: Odpovídá nejnovějším trendům zdravé výživy.
  • Výživné: S obsahem velkého množství živin důležitých pro správné trávení, růst a dostatek energie.
  • Chutné a pestré: Nabídka i pro ty nejmlsnější jazýčky.
  • Seriózní: Dostanete to, co jste si objednali.
  • Kvalitní: Podporujeme místní dodavatele, kteří vyrábějí tradičními postupy.

Podporují nás

Operační program zaměstnanost

Prostřednictvím Operačního programu zaměstnanost nám byla v rámci projektu Chytrá svačina poskytnuta pro období 2/2017-1/2019 finanční dotace ve výši 2.551.746,75,-Kč. S pomocí uvedené částky jsme mohli upravit výrobní prostory, zakoupit automobil, zajistit příslušné vybavení a hradit mzdy zaměstnanců.

Moravskoslezský kraj

Od 2/2019 nám pomáhá udržet pracovní místa zdravotně znevýhodněných pracovníků. Díky projektů „S chytrou svačinou také v roce 2020“ a „Vybavení pro realizaci projektu S chytrou svačinou také v roce 2020“, kdy nás podpořil celkově částkou 368.000kč, jsme mohli zakoupit také nový nářezový stroj, šoker a další nerezové stoly pro zvětšení pracovní plochy.

Staturární město Ostrava

„Projekt je realizován s finanční podporou statuárního města Ostravy“. V rámci projektu „Chytrá svačina nejen do škol v roce 2020“, nás SMO podpořilo v roce 2020 částkou 304.000kč na mzdy pracovníků se zdravotním postižením.

 

 

Úřad práce

Od srpna 2019 jsme zaměstnavatelem uznaným na chráněném trhu práce.

SINEC

Jsme jeho součástí jako řádní členové.